Bílá čokoláda recept

Bílá čokoláda recept

Bílá čokoláda je pro mnohé dokonalá sladkost. Delikátní sladká chuť, výjimečné aroma a neopakovatelná krémovitost zajistí, že ji zbožňuje téměř každý. Osoby, které se rozhodnou přejít na veganskou dietu se často potýkají s nedostupností zdravých čokoládových sladkostí. Tak tomu je rovněž v případě bílé čokolády. Naštěstí je jeden velmi jednoduchý recept, díky kterému se znovu budete moci těšit unikátní chutí bílé čokolády. Jak ji připravit doma?

Bílá čokoláda recept

White Chocolate
White Chocolate

Ingredience:

  • 1 ½ sklenky nadrobno posekaného syrového kakaového másla
  • 3/4 sklenky rafinovaného kokosového oleje
  • 1/2 sklenky kokosového cukru
  • 2 lžičky vanilkového extraktu

Pracovní postup:

Delikátně rozpusťte kakaové máslo ve vodní lázni. Pamatujte na časté míchání masy, díky čemu bude více lesklá. Dodejte kokosový olej a míchejte dokud se obě složky nespojí. Přidejte cukr, vanilku a míchejte metličkou do momentu rozpuštění cukru.

Ještě teplou masu vlijte do předem připravené formy a nechte vychladnout. Po vychladnutí vložte na půl hodiny do mrazáku. Ujistěte se, že masa důkladně ztuhla. Následně čokoládu nakrájejte dle vlastní preference. Dobrou chuť!

Bílá čokoláda pro všechny

Veganská dieta by neměla by neměla být spojována s kulinářskými obětmi. Sladkosti, jako čokoláda či bonbóny snadno nahradíte zdravými domácími alternativami. I když se to nezdá, veganské recepty nevyžadují mnoho času a peněz. Jak vidíte, bílou veganskou čokoládu je možné připravit v opravdu krátkém čase. Dodatečně je to sladkost, kterou můžete jíst takřka bez výčitek. Pokud chcete připravit ovocné veganské pralinky, nezamrazujte bílou čokoládu. Než začne tuhnout ponořte do čokolády předem připravené ovoce (jahody, maliny, datle, švestky) nebo ořechy (makadamové, kešu, vlašské). Tímto způsobem připravíte jednoduché a opravdu efektivní občerstvení k odpolední kávě nebo do práce. Volíte malé čokoládky? Teplou čokoládovou masu vlijte do plytkých formiček a vložte do mrazáku. Tímto způsobem získáte již oddělené chutné veganské čokoládky!2 thoughts on “Bílá čokoláda recept”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *